Fienir

V jakém století vyhynuli fénixové?

Kdy přesně a důvod vyhynutí?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Fénix je bájný, mytologický pták, který nikdy ve skutečnosti nežil, pouze v legendách vstával z popela …

Další odpovědi
iceT

Neměls náhodou na mysli Féničany?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fé­ničané

arygnoc

žijú dodnes.

živí ich ľudská fantázia – a pokiaľ ľudia budú veriť (poverám, náboženstvám, bájkam, …), tak žiť budú.

;-Q

Fénix
Phoenix
Foiníx

Phoenix, bájny oslnivý vták staroegyptskej mytológie (grécke označenie).
Žije 500 rokov.
Je symbolom vzkriesenia.
Podľa legendy žije na svete vždy iba jeden fénix.
Keď cíti, že sa jeho život blíži ku koncu, postaví si hniezdo z vonného lístia a vetvičiek korenia a sám sa zapáli.
Z jeho telesného moku sa potom narodí červ, ktorý časom dorastie do dospelého vtáka nevídanej krásy – povstal z vlastného popola.
Symbol večného kolobehu života a smrti.

(tie … znamenajú, že slovo má viacej významov)

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=F%C3%A9n­ix

Awe

Když zapneš alespoň trochu mozek…Fénix je pták který vstal ze „svého“ popelu… Tak logicky nemohl vymřít…Přečti si pár knih o mytologii.Vsadím se že tam najdeš spoustu věcí co by tě mohlo zajímat a je jedno která to bude…nejznámější je řecká,římská,e­gyptská

ivosek2

Kdy ses narodil tak vyhynuli vis