Drap

V jakém stavu jsou zákony této republiky ?

Překvapuje mne, že ani v takovémto případě, nelze ředitele školy odvolat. A nebo je to jen zlý sen ?
http://www.no­vinky.cz/krimi/270215-reditel-skoly-se-objevil-v-nekolika-pornofilmech-ale-sefuje-dal.html
Doplňuji:
Nechci nikoho odsuzovat. Dokážunpochopit i to, že naše zákony takovouto věc opoměly. Nemůžu ale pochopit, jak člověk který se přizná že natáčel porno může dělat ředitele školy a vychovávat děti. A nedokážeme ho ani odvolat, ani dočasně zbavit funkce.

Nejlepší odpověď
quentos

V dezolátním.
Doplňuji:
ředitel sice neprovedl nic protiprávního, to ovšem nic nemění, že zákony OBECNĚ jsou zde v dezolátním stavu. Zhruba jako naše silnice: díra tady, díra tam a největší svině si jimi vesele proplouvají.

Další odpovědi
Vseznalek88

Žijeme v demokratickém státě a to že nelze ředitele odvolat, když neprovedl nic protiprávního je známka toho, že zákony jsou v dobrém stavu.

Druhá věc je etika a sebezpytování. Většině lidí chybý soudnost ososbní hrdost a MORÁLNÍ odpovědnost. Především díky těmto nedostatkům máme i nadále v poslanecké sněmovně lidi jako je Vondra, Kočí, Bárta, Rath, John, ................

Morální odpovědnost a morálka vůbec se bohužel nedá vynucovat zákonem......
Doplňuji:
DRAP: a to je právě to co píšu........ Je porno něco špatného? Podle morálních hodnot ano, podle zákona to je běžný snímek s nepřístupností do 18ti let.
Takže je správné že na základě toho že pan ředitel natáčel porno ho není možné odvolat. To by nebylo demokratické a dostávali bychom se zpět do dob psaní kádrových posudků.
Špatně je to, že pan ředitel necítí své morální pochybení

anonym

Drape, pokud jde o tento konkrétní případ, tak bych se hned neunáhlovala. Je to „bomba“, takže novináři po takové příležitosti rádi sáhnou. Nechala bych pracovat policii, aby vše vyšetřila a udělala závěr. Novináři totiž lžou, jenom aby prodali své noviny.
Odsoudit člověk je příliš jednoduché. Plivnout na někoho je otázka sekundy. Jak ale žít s tím, že jsem někomu ublížil, když se ukáže, že vše bylo jinak? A ono to také být jinak může.
Je zde i otázka, co dělal tento člověk dál. Jaká byla jeho životní cesta po tomhle období, jaké jsou výsledky jeho práce teď?

Pokud jde o zákony, tak máme některé dobré a jiné méně dobré. Taky máme dobré a špatné soudce, dobré a špatné právníky a dokonce i právníky, kteří jsou si tak jistí svou neomylností, že zastupují špatně klienty a radí jim dokonce v rozporu se zákony, nebo si ty zákony ani nepřečtou. Zažila jsem to, není to blud. Pokud neví advokátka, že obchodní zákoník je z hlediska práva podřízen občanskému, je něco špatně.

dudu

Především je třeba si uvědomit v jakém stavu je naše poslanecká sněmova a potažmo zákonodárci. Namísto aby platné zákony tito vyvolení především a příkladně respektovali, dávají celému národu příklad jak tyto „zákonné bláboly“ obejít a odrbat, nikoliv k užitku všech zdokonalit!! Už i v profanovaném Řecku se dnes např. neplatiči daní stávají zločinci, zatím-co ještě nedávno byly úspěšné daňové úniky jejich národním sportem. Jako věčný optimista pevně věřím, že též u nás se začíná blýskat na lepší časy. Chce to jen trpělivost.

arygnoc

stačí dodržiavať pár zásad a budeme sa mať všetci dobre, to už vedel autor desiatich prikázaní.
A nedodržiavanie tých pár zásad (z ktorých podčiarkujem najmä „nezabiješ“ [pod čím chápem i „nespáchaš fyzické násilie“] a „nepokradneš“) striktne trestať – u fyzického násilia „oko za oko, zub za zub“, u krádeže useknutie ruky. Stačilo by dodržiavať NAJMÄ tieto zásady a mnoho by a zmenilo. Momentálne v tomto vidím najväčší problém, v násilí a kriminalite všeobecne.

A nad tieto zákony postaviť jeden univerzálny: všetko je zakázané, okrem toho, čo je povolené.
A nie naopak, ako je to teraz.

hichkv

velmi schnilem