ten který je

V jakém stavu jsou lesy našich sousedů?

Jsou jejich lesy také v tak velkém rozsahu poškozené kůrovcem?
Jak jsou na tom v Horních Rakousích,Bavor­sku,Sasku a v některých polských vojvodstvích?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Otevřel jsi věčný problém, jak novináři neinformují. O sousedech jako je Polsko, Německo, Rakousko, nakonec i Slovensko, toho víme z médií mnohem méně než o Tchaj-wanu nebo Barmě. Také o Kimovi se mluví. Za totality jsme také nic nevěděli o sousedech: to aby se třeba proletáři všech zemí opravdu nespojili. 🙂 Takže přes všechny kecy o moderních technologiích jsme neinformováni úplně stejným stylem jako před rokem 1990.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že lesy sousedů jsou na tom o něco lépe. Tady u nás jsme si kůrovce vlastně sami rozšiřovali a pěstovali, až nás můsel naučit, že příroda si vždy nemůže dost dobře sama pomoci.

paul1

Něco jsem našel:

https://www.bu­sinessinfo.cz/clan­ky/premnozeni-skudci-kurovci-berou-svetove-lesy-utokem/

Zdroj: https://www.e­vropavdatech.cz/cla­nek/63-lesy-evropy/