V jakém státě EU žije podle legendy Santa Claus?

Moc Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Pověsti říkají, že Santa Claus žije ve vesnici nedaleko finského města Rovaniemi.

Další odpovědi
Terryle

Jojo, prý ve Finsku. Aspoň nám to tady Finové tvrdili a říkali, ať nevěříme těm, co kecají, že žije v Grónsku nebo na severním pólu a tak podobně :) Prý pouze a jedině Finsko, a to buď v Korvatunturi nebo v Santa Claus Village u Rovaniemi…
Jinak se o to Seveřani hádají a každej ze čtyř skandinávských národů tvrdí, že Santa žije právě na jejich území: podle Norů v norském Drøbaku, Dánové razí to Grónsko, Švédové tvrdí, že někde u města Mora…

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/San­ta_Claus#Home