melanie

V jakém státě bydlí Simpsonovi ?

Nejlepší odpověď
annas

Kde žijí Simpsonovi? Tajemství prozrazeno! SPRINGFIELD, STÁT OREGON!

http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/71911/kde-ziji-simpsonovi-tajemstvi-prozrazeno-springfield-stat-oregon.html
Doplňuji:

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://sim­psons.wikia.com/wi­ki/Springfiel­d%27s_State&prev=/se­arch%3Fq%3DWhe­re%2Bis%2BSprin­gfield%2Bin%2Bthe­%2BSimpsons%2Bse­ries%2Band%2Bfil­m%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Dhsv%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

http://simpson­s.wikia.com/wi­ki/Springfiel­d%27s_State

Když jsem hledala v anglických zdrojích, není jednoduché určit, kde se S. nachází. Liší se to v jednotlivých epizodách..

Tam, kde by mohl být Springfield

  1. Kentucky
  2. Oregon
  3. Ohio
  4. Florida

atd.

Matt Groening napsal, že Springfield byl pojmenován po Springfieldu, Oregon.

Nejisté umístění Springfieldu je založené na skutečnosti, že 34 států ve Spojených státech má alespoň jednu komunitu s tímto jménem ​​a některé mají více než jednu.. Epizody si často dělají legraci z toho, že stát, kde je Springfield ,nebyl nikdy odhalen tím, že se objevují další konfliktní popisy, zahalují se mapy, prezentace a přerušují se konverzační odkazy.

V pozadí hudební epizody Simpsonsa se uvádí, že je rodina ze „severního Kentucky “.

Je velmi pravděpodobné, že Springfield je fiktivní místo, které nemá přesné umístění, liší se od epizody k epizodě.

Dobrým příkladem je v The Simpsons Movie , kde Flanders říká, že čtyři státy, které mají hranice s Springfieldem, jsou Ohio, Nevada, Maine a Kentucky, ale žádný americký stát s těmito charakteristikami existuje.

Článek je velmi rozsáhlý, rozebírá epizody podle toho, v kterém místě se děj odehrává.

Další odpovědi
arygnoc

V roku 2012 prezradil Matt Groening bydlisko rodiny (Springfield je totiž v USA rozšírený názov sídiel) – odhalil, že mestečko Springfield, v ktorom žije jeho animovaná rodina Simpsonovcov, leží v Oregone.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Sim­psonovci
Doplňuji:
tu ale musím priznať, že hamon má pravdu (anglické titulky z dielu Behind the Laughter [22. diel 11. série], zvuk sem bohužiaľ neviem dať):

00:19:13,367 → 00:19:15,725
[Narrator] the Simpsons'
bitter past was forgotten.

00:19:16,136 → 00:19:19,981
and now the future looks
brighter than ever for this northern Kentucky family

00:19:20,574 → 00:19:22,809
We put all the craziness
behind us.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Sim­psonovci

Hamon

Je zajímavé, že v jedenácté řadě, epizoda 22 – Cena smíchu, v čase cca 19:55 český dabing uvádí, že jsou Simpsonovi z Kentucky…
Bohužel, originál zde nemám.
Doplňuji:
Kdyby mohl někdo danou epizodu shlédnout v originále, bylo by to super. Já s mým FUP si to dovolit nemůžu :)

Andre5000

Kdyby si „projela“ internet, tak by si ve Wikipedii zjistila třeba tohle -
„Springfield je fiktivní město z amerického animovaného seriálu Simpsonovi.
Je rozlehlé a nachází se v nespecifikovaném státě. Jeho poloha je flexibilní, mění se tak, jak se to zrovna autorům jednotlivých epizod hodí. V Simpsonovském světě nazval magazín Time na svém přebalu Springfield nejhorším městem Ameriky.[1]
Nejsou známy žádné geografické souřadnice či jiné reference, které by mohly odhalit, v jakém státě se město přesně nachází. Přesto se fanoušci pokouší jeho polohu určit, a to za pomoci městské charakteristiky, okolní geografie a orientačních bodů. Kdykoliv se v seriálu objeví zmínka o čemkoli, co by mohlo vést k odhalení jeho polohy, je divákovi všemožnými způsoby zabráněno zjistit pravdu. V jedné epizodě[zdroj?] Líza říká, že jeho poloha je záhadou, a pobízí diváky, aby sledovali stopy a přišli na ni.
Název města Springfield není v Americe nějak ojedinělý a objevuje se v téměř polovině států.“