prinse

V jakém souboru jsou písničky na originálním CD?

Když dáte nové originální CD do PC, automaticky mají všechny skladby koncovku .wma. Potřebuju vypálit z počítače 3 písničky na CD, které bez problémů přehrajou nejstarší obyčejný CD přehrávače bez podpory mp3 a jiných. V jaké souboru je mám vypálit, aby fungovaly? (Je to pro kamarádku na pohřeb jejího syna. Nechci, aby tam měli problémy s hudbou… Spěchá to!!!) Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Písničky (z original CD) normálně vypal jako AudioDisk, to, že se ti zobrazují jako .wma je ´zpotvořenina´ Windows (jde o formát .cda, který Win ´řadí´ mezi WindowsMetAdata .wma)…
Pokud máš ty písničky v jiném formátu, převeď je do .wav (vzorkovací frekvence 44,1 kHz, 16 bit, bez komprese – což je standard CDDA, .cda) a opět vypal jako AudioDisk.

Další odpovědi
quentos

mně to vždycky ukazovalo příponu .cda (zřejmě jako "CD audio)

cochee

Tak jak píše mowla, ten formát .wav 44,4/16bit je naprosto zásadní. Vypalovat doporučuju na nějakém vypalováku, např. CDBurnerXP (je zdarma) – vypalování přímo ve Windows je, mírně řečeno, nešikovné.