milablond

V jakem roce vzniklo uzavirani manzelskych svazku a kdo to vymyslel a jak ho to napadlo?

Nejlepší odpověď
annas

Podrobnou odpově'd můžete najít v odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-vymyslel-svatby

Vkládám ještě další odkaz Jak vypadaly svatby v pravěku
http://vtm.e15­.cz/jak-vypadaly-svatby-v-praveku

"Svatby se konají po celém světě – mezi eskymáky stejně jako mezi khungskými lovci v poušti Kalahari. Jde o fenomén natolik rozšířený, že jeho počátky musí sahat hluboko do minulosti. Tým vedený antropologem Robertem Walkerem z University of Missouri se pokusil o rekonstrukci „prasvatby“. Tedy obřadu ze samého počátku všech dnešních veselek, sňatků a ženiteb .atd.td.

"Život v manželství byl ve starověku něčím běžným. Základním účelem manželství bylo mít děti.

Uzavření manželství bylo záležitostí, která zapůsobila na celou rodinu, týkalo se však nejen rodiny samotné, ale i celého kmene nebo patriarchálního společenství, protože mohlo mít vliv na sílu kmene a také na jeho hospodářskou situaci.."

http://www.svat­bysluzby.cz/his­torie-svatby-c6.html

„Moderní, civilní manželství je poměrně mladou institucí. Potřebný zákon u nás vymyslela a uvedla do praxe až legislativa rakouského mocnářství v dubnu 1890. Do té doby bylo manželství uzavíráno zásadně před bohem a bylo považováno za svaté. Na druhé straně tento zákon objevil do té doby neznámý akt rozvodu. Avšak také to přineslo větší prostor svobodě a otevřela se nová cesta k dříve vzácné věci – sňatkům z lásky.“

http://www.online-kvetiny.cz/historie-snatku-a-svateb/

Další odpovědi
quentos

střevo nemá pravdu, uzavírání manželství je staré už více než tisíciletí. Sahá až do raného středověku: http://www.his­toryundressed­.com/2008/06/his­tory-of-weddings-from-middle-ages-to.html ovšem konkrétní jméno „vynálezce“ není známo.

Pepa25

Není možné odpověď. Historie manželství sahá tisíce let nazpět, před starověký Řím. V bible kromě úvodního „jako muže a ženu je stvořil“ (Gen 1,27) mluveno o manželství např. u Abrahama (jeho manželka Sára) atd.
Druhá věc je historie obřadů (svateb) – tam to závisí na náboženských a kulturních zvyklostech. Když zůstanu u bible: popisuje, jak Ježíš byl na SVATBÉ v Káni …

střevo

Vzniklo to v roce 1914 v Rakousko-Uhersku a prčotože Francie protestovala, tak poslala do Rakous vojsko, a byla bitva ve Slavkově, kde Napoleon vyhrál.

střevo

quentos, ty američani jsou ale hlupáci když věřej, že manželství existuje jen 800 let,
nebyl už Kristus na svatbě?
neměla Kleopatra svatbu?

quentos

jsou to rozhodně menší hlupáci než ty, ktetrej si myslíš, že existuje 100 let. Větší blbost jsem neslyšel. Btw kde máš zdroj, kterým bys tu svoji blbost podpořil?

střevo

tak to si musím nejdřív nechat projít střevem a pak ti dám odpověď