v jakém roce vyšel první blesk

nevím kdy vyšel deník blesk prosím řekněte mi to

Nejlepší odpověď
annas

Na tuto otázku jsem již odpovídala 2×, opět Panenka překopírovala mou odpověď, kterou jsem vyhledala a přestylizovala. Uvádím odkaz na své původní odpovědi.

Blesk vychází již od roku 1992 a od roku 2002 mu mezi celostátními deníky patří prvenství jak v množství prodaných výtisků, tak v celkovém počtu čtenářů.
Patří švýcarskému podnikateli Michaelu Ringierovi a podle jeho vlajkové lodi Blick založil Petr Schönfeld1 13. dubna 1992 český Blesk. Recepce na počest prvního čísla se konala v paláci na Malé Straně v Praze a byla to velká sláva, které se zúčastnil kdekdo z politických a kulturních špiček.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/denik-blesk
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-vyslo-prvni-cislo-blesku

Další odpovědi
anonym

Blesk je český bulvární deník, pendant švýcarského titulu Blick. V Česku poprvé vyšel v roce 1992. Vydavatelem je Ringier ČR, a.s. Od roku 2002 je Blesk nejprodávanějším a nejčtenějším celostátním deníkem v České republice.