kurec

Ve kterém roce se zákazaly tělesné tresty ve školách?

Nejlepší odpověď
marci1

Definitivně měly být tělesné tresty u nás ve školách zakázány v roce 1870 (v Polsku k tomuto kroku přistoupili jako ve vůbec první zemi již v roce 1783). V praxi však učitelé žáky bili až do poloviny minulého století. Postupem času tělesné tresty nahradilo trestání jiné – například pomocí špatných známek, poznámek, ředitelských důtek nebo snížených známek z chování. Kázeň zkrátka na školách musí být, to se ví od pradávna! 🙂

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/maga­zin/232776-telesne-tresty-ve-skolach-proc-se-dnes-zakazana-praktika-v-minulosti-tesila-oblibe/

Další odpovědi
Rokio

Za mě se ještě tolerovali.

Já jsem si raději vybral tělesný trest než poznámku, protože bych byl pak potrestaný ještě doma, kdybych si vybral poznámku.

Jinak na učilišti, kam jsem dříve chodil, učitelé dávali trest v podobě kliků nebo dřepů.

Někdo_

Našel jsem, že to bylo v roce 1869, ještě za Rakousko-Uherska, ale taky, že to mohlo být v roce 1870. Já se spíše přikláním k tomu, že to bylo v roce 1869.

hapiky

Podle mě je tělesný trest žáků (žaček) ospravedlnitelný jen když je vyjimečný a použitý jen za neomluvitelné chování.
Jako otec svých dětí jsem musel zakročit proti jednomu násilníkovi, který neustále napadal ostatní děti. Zfackoval jsem ho, zpohlavkovat, vytahal za uši, a světe div se, pomohlo to. Později přiznal, že to bylo poprvé, co ho někdo takto srovnal.

Klaproth

To netuším. Soudruh učitel Chudoba nás řezal ještě v roce 1974.