V jakém programu „seřezat“ fotku, aby měla z 1600×1200 pixelů (700kB) jen na max. 240×180 (max. 120kB)?

Nejlepší odpověď
anonym

Já to dělám ve FastStone Image Viewer a práce je zde jednoduchá a dostačující. Stáhneš to i v češtině.

Další odpovědi
Hykam

Např photofiltre, výbornej grafickej editor a zdarma.

mosoj

Nikdy jsem nepracoval v ničem jiném než v Zoneru takže jiné programy neznám.

Jenom bych chtěl objasnit pojem velikost fotky a objem dat souboru. Někdy jenom změna velikosti ( záleží co je na fotce) nepomůže dostat se na potřebnou datovou velikost souboru.
Pak se musí při uložení již zmenšené fotky, zvětšit komprese dat. V editorech se to popisuje různě třeba jako kvalita v % a pod.
Je dobré aby to ten program uměl. Jinak se může stát že ani po změnšení fotky se nedosáhne potřebné velikosti souboru.

Pokud to potřebujete rychle, můžete to poslat na můj email. Obratem pošlu zmenšené.