dust8

V jakém případě mohou pěstounské děti dědit po pěstounských rodičích?

Nejlepší odpověď
marci1

Jedinou možností, jak může pěstounské dítě dědit po pěstounských rodičích, je sepsání závěti pěstounskými rodiči, kde bude uvedeno, že budou dědit pěstounské děti (případně, které z nich a jakým způsobem). Pokud závěť uzavřena nebude, v takovém případě budou dědit dědici ze zákona. Pěstounské děti by dědily pouze v případě, že by nedědili potomci, manžel, nebo partner pěstouna, a zároveň by pěstounské dítě žilo nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti s pěstounem, a z tohoto důvodu pečovalo o společnou domácnost nebo na něj bylo odkázáno výživou.

http://www.ro­zumacit.cz/zs/va­se_dotazy.php