Rokio

V jakém případě má člověk nízké vzdělání a kdy je bez vzdělání?

Když jsem se jednou koukal na zprávy, slyšel jsem větu od zpravodajky, že zvýšení minimální mzdy by snížilo uplatnitelnost na trhu práce pro lidi s nízkým vzdělání a pro lidi bez vzdělání?

Jaké vzdělání má ale člověk bez vzdělání a jaké vzdělání má člověk s nízkým vzděláním?

Nejlepší odpověď
annas

Mám dojem, že jste se na vzdělání už ptal, i když v jiném kontextu.

Je několik stupňů vzdělání: předškolní, základní, střední, vyšší odborné, vysokoškolské; speciální, další vzdělávání. Nejnižší je základní, nejvyšší pak vysokoškolské.

http://www.msmt­.cz/vzdelavani/dal­si-vzdelavani

--
Co považujete za nízké vzdělání?

Záleží na tom, kde se dotyčný uchází o práci a zda má pro ni předpoklady. Třeba lékař musí mít předpsané vzdělání, tedy vysokoškolské a atestace, ostatní vzdělání je pro tuto kvalifikovanou práci „nízké“.

Bez vzdělání je ten, kdo nedokončil třeba základní školu. Se základní školou má jen základní vzdělání.

Tito lidé se zpravidla uplatňují v méně náročných či pomocných pracích.