Otazník123

V jakém případě je možné použít u odpadního potrubí přesuvku?

Je možné použít přesuvku u odpadního potrubí z HT které je vedeno svisle (např.stupačka)? Nebude v takovém případě vadit že spoj není proveden tkzv. do hrdla ve směru toku?

Odpovědi
Kepler

Nebudu to studovat, ale vše je popsáno zde: https://www.asb-portal.cz/sta­vebnictvi/technic­ka-zarizeni-budov/zdravotni-technika/zasady-navrhovani-odpadniho-splaskoveho-potrubi
Mimochodem stupačky jsou na motorce, v baráku jsou stoupačky.

cukrar

Máte dlouhou trubku, dojde k poškození, vyříznete vadnou část, připravíte novou trubku, zkrátíte na potřebnou délku, nasunete přesuvku, nasunete trubku na starou, přesuvku přesunete.
Někdy u silnějších trubkách musíte použít dvě přesuvky, protože není místo pro nasazení hrdla nové trubky. Malé průměry bez problému, velké dvě přesuvky.
Spoj nepoteče.

Hlada

Takovou věc bych nepoužíval bez ohledu na to, že se vyrábí a že to nějaký čas asi bude fungovat. Odpadní potrubí není něco, co má fungovat jen po dobu záruky. Dneska nikdo nezaručí, jak bude těsnit gumový kroužek v protisměru za desítky let.