Myšourek

v jakém právním předpise je zakotvena činnost sociálního kurátora pro osoby propuštěné z VTOS

kde ho propuštěná osoba může najít a co mu kurátor může nabídnout

Nejlepší odpověď
standa

Sociální kurátor se zabývá PREVENCÍ sociálního vyloučení a své kompetence má dané zejména § 92, pís. b, zákonem č. 108/2006 Sb.)

Sociální kurátor může být také „dávkový specialista“, který vyplácí jedinou dávku pomoci v hmotné nouzi, kterou vyplácí obec s rozšířenou působností, jde o dávku „Mimořádné okamžité pomoci, z důvodu ohrožení osoby sociálním vyloučením“

Sociální kurátor poskytuje ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ:

  1. osobám ohroženým sociálním vyloučením z důvodu:
  • předchozí ústavní nebo ochranné výchovy nebo
  • výkonu trestu
  1. osobám, jejichž zájmy jsou ohroženy trestnou činností jiné osoby
  2. osobám jejichž způsob života může vést ke konfliktu se společností

Nechť se dotyčná osoba obrátí na obecní úřad (s rozšířenou působností), kde se musí nacházet ´sociální´ odbor a zde mu už poradí kam dál…

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?typ=r&zdro­j=sb06108&cd=76