zjentek

V jakém období je možné nakoupit čerstvý med od včelaře?

Třeba taky teď?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak který rok. První stáčení bývá koncem června, až první polovina července. Druhá výtoč bývá v srpnu až vzáří. Leros v této době ještě většina včelaů med má. Záleží také samozřejmě+ na lokalitě.

Další odpovědi
annas

Všímám si, že v některých soukromých obchůdcích v našem městě se objevují nápisy, že lze koupit med od včelaře.

Drap

Myslím, že v této době lze téměř po celém území sehnat čerstvý med z druhého točení. Ve většině lokalit, pokud to nebude řepkový, to bude převážně tmavší, tak zvaný lesní med.