Ponožka99

V jakém místě na těle se dá nejlépe ucítit tlukot srdce?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se dá nejlépe ucítit tlukot svého srdce. Zeptala bych se kamaráda, protože je lékař, ale nemám na něj číslo.
Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Tlukot srdce nejlépe uslyšíš na prsou. Tep se nejlépe nahmatá na krkavici.

Další odpovědi
Justin1

Pulz srdce se dá nahmatat na vnitřní straně zápěstí na rozhraní zápěstí a dlaně asi centimetr a půl od středu směrem ke straně, kde je palec, k tomu potřebuješ obě ruce. Dá se to taky zvládnout jen jednou rukou, když přiložíš bříško palce na prsteníček stejné ruky na straně přivrácené k palci mezi prvním a druhým článkem od dlaně.

annas

ejjednodušší je měřit tep na vnitřní straně zápěstí, na palcové straně. Tudy probíhá vřetenní tepna (arteria radialis). Dodržujte následující postup:
Postup, jak to dělám podle doporučení lékaře. palec se nikdy nepoužívá, protože má svůj vlastní tep a může zkreslit počítání.

! Jemně umístěte 3 prsty druhé ruky na tuto tepnu (nepoužívejte palec).
2. Počítejte údery po dobu 30 sekund a pak hodnotu vynásobte dvakrát. Získáte tak počet tepů za minutu."

https://www.u­lekare.cz/cla­nek/vite-jak-si-spravne-zmerit-tep-21502