alexander30

V jakém městě žít?

Řeším poměrně nestandardní problém. Pracuji doma, v současné době nemám přítelkyni ani kamarády, takže můžu žít v jakémkoliv městě, ale nevím jaké si vybrat. Mělo by to být malé nebo větší město (max. 100.000 obyvatel) v Čechách (nikoliv na Moravě), pokud možno aby tam nebyl znečistěný vzduch, protože mám alergii. Uvítal bych vybavenost ve formě koupaliště, krytého bazénu, posilovny, nekuřácké restaurace a kavárny. Jaké město byste mi na základě Vašich osobních a dlouhodobých zkušeností doporučili? Předem všem mnohokrát děkuji.
Doplňuji:
Pro led: Pochopitelně jsem měl na mysli místa s opravdu vysokým znečistěním ovzduší např. Krupka, Ústí nad Labem apod.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Města v okolí lesů. Buď západočeskou Plzeň a blízké okolí nebo jihočeské České Budějovice, Český Krumlov či Třeboň, v Třeboni jsou lázně. Okolo jsou všude lesy a příroda, které čistí vzduch. Navíc, „Plzeňáci“ či Jihočeši jsou většinou hodní mírumilovní lidé, samozřejmě ne všichni, ale většina je jich ochotných a vstřícných. Dost jsem dlouhodobě komunikovala s lidmi ze všech českých krajů. Nesympatičtí a nejméně vstřícní jsou Severočeši, pak lidé z Východočeského kraje z okresu Hradec Králové a Pardubice…

Další odpovědi
led

„aby tam nebyl znečistěný vzduch“ túto podmienku nespĺňa žiadne mesto. Ak aj tak chcete mesto, tak len kdesi na okraj, prípadne niektoré „horské“ mesto v hraničných pohoriach.

beer

Jen bez zkušeností – volil bych jižní Čechy, k výběru je míst dost..

Hamon

Písek – město v lesích.

Lamalam

Karlovy Vary.