Kelt

V jakém jazyce byste si dokázali říci o pomoc v případě nouze?

Budete někde v cizině, přijdete o vše, doklady, karty, mobil, základní kontaktní údaje. Nemůžete volat velvyslanectví, ani domů, ani na počítač nemáte možnost se dostat. Jediná možnost je, že vysvětlíte dotyčnému svou situaci, kdo jste a odkud, něco o vašem městě, okolí, že potřebujete ubytování, jídlo a že se potřebujete dostat domů nějak, vlakem, letadlem, to vše si musíte řict, oni to prověří a pak by jste se mohli dostat domů. O finanční stránku se nestarejte. V kolika jazycích byste dokázali svou situaci popsat? V čím více jazycích to dokážete, tolik lidí bude na tom zainteresováno a dostanete se rychleji domů. No a je samozřejmé, že v cizině nebudou lidé, kteří by rozuměli česky nebo slovensky a vy nemáte k dispozici případného tlumočníka. Tak čekám a děkuji.

Odpovědi
Ametyst

Je to můj koníček, učit se základní fráze v různých jazycích. Neočekávám potíže, ale jednoduše se mi zdá slušné umět správně pozdravit, poděkovat, popřípadě koupit si, co potřebuji a dostat se tam, kam potřebuji. V osmi.

df

Myslím, že bych se dokázal domluvit pomocí pár universálních slov doplněných pantomimou..

Myslím, že slovum jako Czech republic, telefon, money, tourist, atd porozumí každý druhý domorodec v dané zemi

Kepler

Anglicky, slovensky, polsky, rusky. V hospodě klidně i s Pygmejem či Aboriginem za pomoci pantomimy.