romča 504

v jakém formátu mám stahovat do čtečky ?

ahoj mám čtečku Amazon Kindle v jakém formátu mám stahovat na uložto aby to fungovalo ??

Nejlepší odpověď

PDF, MOBI, AZW, PRC, TXT

Další odpovědi
badisko

V PDF ..ale v podstate je to jedno ..kazdy kancelarsky balik ti to dokaze predelat textovy dokument do PDF … nebo primo prevod prez emailou schranku …kterou dostanes pri registraci …take zvlada formaty .. MOBI ..PRC .. DRM, TXT ..jo a take mart..je to upraveny format pdf v programu Martview …

led

Podporované formáty
PDF, MOBI, AZW, PRC, TXT
ale doporučujem program Calibre http://downlo­ad.chip.eu/cz/Ca­libre_4791805­.html
pomocou ktorého si môžte akékoľvek dokumenty, teda aj knihy konvertovať do požadovaného formátu.
Prípadné problémy s češtinou môžte riešiť viď:
http://www.pe­pak.net/e-books/sony-reader/prs-505-cestina-v-epubu/

led

Výhoda programu Calibre je v tom, že si môžte aj skopírované dokumenty, či v pdf vytlačené internetové články previesť do formátu čítačky napríklad „mobi“.
Problém čítania pdf dokumentu je v neschopnosti používania lupy, pretože pri zväčšení textu zväčšujete celú stranu, ktorú potom musíte pri čítaní posúvať aj na strany (ako obrázok)

cochee

Upozorňuju, že .pdf je pro čtečky nejméně vhodný formát, protože dokument je upraven přesně na určitý rozměr stránky a při škálování se formátování docela rozhodí. Doplním, že DRM, uváděný badiskem, není textový formát, je to digitální ochrana proti neoprávněnímu kopírování a může být součástí některých textových formátů.