Matěj Rubeš

V jakém čase jsou, prosím, tyto věty: My bychom se bývali učili. a My bychom se byli bývali učili? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Protože se kondicionál minulý příliš nepoužívá, poradím. Čas si určíte sám.

Tvar KM vyjadřuje, že děj není možno uskutečnit, že daný děj v minulosti měl nebo mohl proběhnout jinak.

2. věta – zdůrazňuje neuskutečnitelnosti minulého děje , KM se tak užitím slovesa „bývat“ zesiluje, dostává tedy význam vzdálenější minulosti.

„My bychom se byli bývali učili“ – vytvořený tvar je správný.

Viz příklad:
" Byl bych mu to býval řekl..... "
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=575

1. věta: " My bychom se bývali učili. "
Sloveso bývat se někdy používá místo slovesa být,

Máte obě věty správně zapsané.
--

Další odpovědi
quentos

Obě věty jsou v podstatě špatně, jediná správná verze je „My bychom se byli učili.“ Ono „bývali“ je zcela nadbytečné, používá se v těchto konstrukcích jen u trpného rodu.
Teď si ještě tipnout ten čas. Malá nápověda, pomůže Vám, když nejprve určíte slovesný způsob.

gecco

DÚ??
Napiš řešení, zkontrolujeme ti je…
Ale domácí úkoly nevypracováváme…
😉

Kelt

Kdyby ses učil nebo kdyby ses byl býval učil, tak bys to věděl a neptal se.