Avatar uživatele
ReHu

V jaké výše je nejlépe měřit zeplotu v místnosti? Ve výšce lýtek mám 15 st. Zima mi není, ale zebou mě (občas) nohy.

Mám lyžařské ponožky a zateplené bačkory.
Pokud přitopím, možná mě nebudou zebat nohy, ale zase mi bude vedro.
Protože přesouvač otázku stejně šoupne sem, dala jsem ji do zábavy hned.
Doplňuji:
Ve výšce hlavy mám st 18 a jak jsem psala, zima mi není, takže si myslím, že přitápět nemusím. Dnes mě třeba nohy nezebou.
Asi si dám pozor na ty ledviny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Illines před 4441 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Také je mně zima od nohou. Ale pozoruji, že u mně je příčinou zřejmě nedostatek železa (mám někdy pod, jindy těsně na dolní hranici). Užívám extrakt z červené řepy, když si jej vezmu, nohy se prohřejí.
Doplňuji:
Oprava: nikoliv z nevědomosti, ale z nepozornosti – u mě

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejde o měření teploty ale o to , že v koncových částech končetin je nejmenší oběh krve, a to způsobuje že nohy zebou nejdříve. Důležitá je tedy teplota chodidla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

to máš dost chladno 18 st , já mám 21 …ale běžně tak bývá až 23 st.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

V obytné místnosti by mělo být cca 20–22 °C

Koupelny můžou být až 26°C

Každá stupeň zvyšuje spotřebu energie.

Ona taky je subjektivní zima nebo teplo zbytečně „odvádí“ chladné stěny.

Stačí dát na ně „koberec“, akorát je nutné ho vysávat, aby se Vám v místnosti nezdržoval prach pokud jsi alergička.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Ať sedíš v zimě nebo teple, nesmí ti být zima na ledviny a prochladnout chodidla. Ledviny mohou dělat problémy ještě roky a chodidla zas mají spojení s orgány celého těla, takže pokud si dokážeš představit že prokrvení zlepší látkovou výměnu, tak prochladnutí je opak. To znamená zanášení odpadními látkami a nedostatek živin.
V místnosti kde není ani 16°C se nesmělo učit…zimní prázdniny. Je to pro organismus nezdravé tak si raději zatop i když kdo ví zda se nepřipravuješ na globální katastrofu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

To mám v práci, zima mi není. Doma mám tepleji 🙂

před 4441 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Koberec dát nemohu, neb tam jsou stroje atd. To by nešlo udržet ani v relativní čistotě.

před 4441 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek