taxio

V jaké/které třídě se berou převody jednotek délky?

Dobrý den, v jaké třídě se berou převody jednotek délky? Bratr je ve 3 třídě a dnes při DÚ jsem koukal i já. Né že bych nechápal, ale ve třetí třídě mají převádět jednotky, které jdou do řádu tisícin. A to desetiny a tak ještě ani neprobrali. Je to tak v pořádku? Nebo si jen učitelka vymýšlí blbosti? Logičtější by bylo, kdyby brali desetiny a až pak převody jednotek. Nehledě na to, že bratr trpí ADHD a má mít individuální učební plán. Děkuji za vaše odpovědi a reakce.

Nejlepší odpověď
annas

„Jednotky délky jsou učivem od 1. třídy, kdy se děti seznámí se základní jednotkou délky – metrem. Pak uběhne nějaký ten čas a ejhle, najednou doma řešíte převody jednotek a snažíte se dítěti vysvětlit, kolik decimetrů se vejde do 26 kilometrů. Aby dítě lehce zvládo i toto, je zapotřebí postavit pevné základy.“

Jára Bednářová | 1. a 2. třída, 3. – 5. třída

Více se dočtete v odkazu
https://www.sko­lazvesela.cz/2016/01/­02/jednoduse-na-jednotky-delky/

K dalšímu se nemohu vyjádřit, protože nemám v okolí žádného školáka v tomto věku. Podívejte se do učebnice, přípoadně s zeptejte ve škole.