mosoj

V jaké největší hloubce může člověk dýchat pomocí nestlačitelné hadice vyvedené nad hladinu ?

Doplňuji:
Možná že to zní neuvěřitelně, ale fyzicky velmi zdatný člověk dokáže takto dýchat tak maximálně do 2 m ! hloubky. Pak jeho hrudník sevře hydrostatický tlak natolik že ho dýcháním nepřetlačí.

Nejlepší odpověď
jmhad

Dokud hrudník není natolik zmáčknut tlakem vody,že nezvládne plnit svoji funkci,tedy pracovat něco jako „pohod měchu“ uvnitř – plic.A to je u každého pochopitelně jiné.Anorektička v deseti centimetrech, Rambo třeba v padesáti metrech.

Další odpovědi
Michal Kole

Šnorl by měl být podle normy do 30 cm, jinak se v něm hromadí oxid uhličitý, který šnorchlista nemá sílu vydechnout.