Avatar uživatele
bleda_ruze

V jaké návaznosti sledovat díly Hvězdných válek?

Jsem Hvězdnými válkami nepolíbená a chtěla bych shlédnout všech šest dílů. Vím, že nejprve byly natočeny díly 4, 5 a 6 a až potom 1, 2 a 3. Proto se ptám: mám první sledovat 4, 5 a 6 a až potom 1, 2 a 3 nebo si to mám dát postupně od jedničky po šestku? Jde mi o to, jestli na sebe ty filmy logicky navazují :) Díky moc za odpovědi…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, pokazdejinak před 4034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Ono záleží, jak to kdo čísluje, někdo bere „1, 2, 3“ první natočené díly, někdo to bere jako nově natočené díly :)

Příběhově je to od 1 (Skrytá hrozba) po 6 (Návrat Jediho).
Co do let podle natočení je to od 4 (Skrytá hrozba) po 3 (Návrat Jediho) – jak psala iceT.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

jasně, příběh jde od jedničky po šestku, ale doporučuju sledovat podle data natočení – jsou tam situace, které musí „docvaknout“ a v 1–3 se tak nějak počítá s tím, že už to znáš… navíc potom nevěřícně zíráš, jak to do sebe úžasně zapadá :)

nvm, možná jsem ovlivněná tím, jak jsem to viděla já, ale zkoušela jsem se na to podívat nezaujatě a opravdu mám pocit, že takový největší wow moment původní trilogie se ztratí, když to budeš sledovat od té novější 1. části…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

4,5,6,1,2,3.takto smysl dávají a jsou i za sebou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek