bleda_ruze

V jaké návaznosti sledovat díly Hvězdných válek?

Jsem Hvězdnými válkami nepolíbená a chtěla bych shlédnout všech šest dílů. Vím, že nejprve byly natočeny díly 4, 5 a 6 a až potom 1, 2 a 3. Proto se ptám: mám první sledovat 4, 5 a 6 a až potom 1, 2 a 3 nebo si to mám dát postupně od jedničky po šestku? Jde mi o to, jestli na sebe ty filmy logicky navazují :) Díky moc za odpovědi…

Nejlepší odpověď
chudst

Ono záleží, jak to kdo čísluje, někdo bere „1, 2, 3“ první natočené díly, někdo to bere jako nově natočené díly :)

Příběhově je to od 1 (Skrytá hrozba) po 6 (Návrat Jediho).
Co do let podle natočení je to od 4 (Skrytá hrozba) po 3 (Návrat Jediho) – jak psala iceT.

Další odpovědi
pokazdejinak

jasně, příběh jde od jedničky po šestku, ale doporučuju sledovat podle data natočení – jsou tam situace, které musí „docvaknout“ a v 1–3 se tak nějak počítá s tím, že už to znáš… navíc potom nevěřícně zíráš, jak to do sebe úžasně zapadá :)

nvm, možná jsem ovlivněná tím, jak jsem to viděla já, ale zkoušela jsem se na to podívat nezaujatě a opravdu mám pocit, že takový největší wow moment původní trilogie se ztratí, když to budeš sledovat od té novější 1. části…

iceT

4,5,6,1,2,3.takto smysl dávají a jsou i za sebou.