Klára K.

V jaké max. teplotě vydrží smaltové nádobí?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na druhu smaltu a na použité technologii. Běžné kuchyňské teploty vydrží bez problémů.

Další odpovědi
elektrikář

Smalt je vlasně potah křemičitou sklovinou. Sklovina se taví oklo 1300°C

Dagmon

A proč se ptáš, Kláro. Já třeba používám smaltované nádobí na indukční desku a jsem velice spokojena s výsledkem vaření. Tak jestli se třeba bojíš, že by se Ti nádobí zničilo, tak to určitě ne, protože na indukci si pro počátek vaření nastavím vysoký příkon a po dosáhnutí varu ztlumím. Ale jak už jsem řekla, nevím, proč se ptáš.
Doplňuji:
A to ještě mám i některé obyčejné smaltované hrnce po mamince, z dob dávno minulých…