Avatar uživatele
evinka1

V jaké lhůtě může zaměstnavatel prohlásit výpověď za neplatnou?

v případě organizačních duvodů, které nenastaly

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Radak před 4204 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Navazuji na moji odpověď na obdobnou otázku (viz zdroj) a připojuji tento komentář:
a) promlčecí lhůta
- teoreticky se tak může stát i po letech
- pokud skutečně důvody pro organizační změny nenastaly, tak je i výpověď podaná z těchto důvodů neplatná
- samozřejmě, že takto vyslovená neplatnost (se kterou druhá strana nemusí souhlasit) musí být posvěcená soudem..., potom ale nastane docela SLOŽITOST v prokazování škod, které nastaly tím, že se vše musí vracet do původního stavu před podáním výpovědi, protože obě strany po skončeném prac.poměru (uplynutím výpovědní doby) pak dále jednaly v dobré víře, že výpověď byla platná..., jak říkám bylo by to hóóódně složité.

b) pokud zaměstnavatel jednostranně prohlásí výpověď za neplatnou z důvodů, že organ.změny fakticky nenastaly a stále ještě běží výpovědní doba, pak je na zaměstnanci, aby zvážil, zda mu tento "nový" stav vyhovuje, kdy sice přichází o odstupné, ale má i nadále zachovanou práci... a pokud tento stav vyhovuje, tak může přistoupit na dohodu o zrušení výpovědi.

Pokud tento ´nový´ stav z různých důvodů vyhovovat nebude, tak to pak bude muset rozhodnout soud na návrh zaměstnance, který se může domáhat jednak neplatnosti jednostranného prohlášení o neplatnosti výpovědi a jednak se může domáhat případných náhrad škod, které by vznikly tím, že soud skutečně uzná důvody pro neplatné podání výpovědi..., např. zaměstnanec se už během výpovědní doby dohodnul s novým zaměstnavatelem, že k němu po skončení stávajícího prac.poměru nastoupí a tím, že by pak nemohl nastoupit by mu mohla vzniknout nějaká škoda.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ jak-to-je-se-zrusenim-vypovedi

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony