Avatar uživatele
bolak

V jaké hospodě s nejnevšednějším názvem jste kdy stolovali?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, kapka, iceT, johana 56, redy před 3939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pamatuji na dva názvy hospod v moravských městech. Musím říct, že i když majitelé vymysleli vtipný název, šlo opravdu o příhodné pojmenování „nomen omen“.

U Grobiána a U Mrtvolky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

U bílého černouška,ale i když se tam prý vaří,tak jsem si dala maximálně nakládaný hermelín.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

KGB (Klub Gurmánov Bratislavy, inak bývalá tajná služba v ZSSR)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Znám dvě. Ta první " U poctivé hospodské" a ta druhá " U sprosťáka" .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V Dětenicích, myslím, že se to tak jmenuje, to je středověká knajpa, servírka převlečená za selku příjde ke stolu a zeptá se vás „Co budete žrát, holoto?“ A pak ještě „Co budete chlastat“ a potom ještě. Bývá tam i program, tanečnice s hadem a třeba šermíř…na zemi je sláma, je to tam bezva, jen ten, kdo neví, o co jde se urazí a chce si stěžovat na hrubé zacházení personálu, mívají z toho šok, když s nima tak mluví, je to sranda. No ale myslím, že je to tam dost předražené.
https://www.go­ogle.cz/search?q=st%C5%9­9edov%C4%9Bk%C­3%A1+hospoda+d%C4%9Bte­nice&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=6aD­fUd_XDI7Qsgb4u4FI&sqi=2&­ved=0CAcQ_AUo­AQ&biw=1024&bih=465
Doplňuji:
Aha, přečetla jsem to dost rychle,nevšimla jsem si, že jde o název, ne o místo, takže „U Suchánků“, nebo „Peklo“…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sarrow

Bohužel na YT už to smazali, tak to dám alespoň takhle :D

https://www.fa­cebook.com/vi­deo/video.php?v=39543­76698687

Jinak snad jen hospoda U prasete

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

U RUMCAJSE Na růžku a tady u babči U debila jenže von je fakt divnej choděj tam jen štamgasti já tam nikdy nešla se ho bojím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V „Lékárně“, máme to kousek od domu. Je to boží, když se Vás někdo ptá : „Kde jsi byl ?“ a Vy odpovíte . „V lékárně“ ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

„Bejkárna u vola“ v Břeclavi ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Já jsem to měl rád „U nás“. Někdy ale nebylo jasné, kam vlastně půjdeme :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

U Šelepové v Žabovřeskách je restaurace „Zelená kočka“, a potom ještě jsem byla v jedné, ale už nevím, kde to bylo, a ta se jmenovala „U štědré kozy“ 😁
Doplňuji:
a po cestě z Brna do Náchoda teď nějak postavili novou hospodu, a ta se jmenuje „u vychcánka“

Upravil/a: Klára K.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Namátkou mě napadly tyhle dvě:
U vylitýho mrože – v Praze na Žižkově, nádherná zahradní restaurace, výborná kuchyně:-)
U březího vlka – ve vesničce Valy, ale tam jsem si dala jenom vodu s citrónem:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek