race02

V jaké části mozku se nachází centrum reflexů?

Potřebuji to vědět na příjimačky na SŠ.

Nejlepší odpověď
annas

Prodloužená mícha se podílí i na řízení trávení, konkrétně dovoluje příjem potravy a její mechanické zpracování, zprostředkovává sací nepodmíněné reflexy a také žvýkání a polykání. Je centrem řízení některých obranných reflexů, jako je kašel, kýchání, rohovkového reflexu a zvracení.

STŘEDNÍ MOZEK

  • nejmenší část mozku, centrum zrakových a sluchových reflexů (pohyby očí, …)

šedá kůra mozková = nejmladší a nejdokonalejší část mozku
fce: centrum řeči, emocí, podmíněných reflexů

http://www.zsmys­l.zlinedu.cz/pu­vodni/Biker/Pr8/Ner­v.pdf
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­dlou%C5%BEen%C3%A1_m%C­3%ADcha

Další odpovědi
quentos

V žádné, nachází se v (prodloužené) míše, případně ještě v mozkovém kmeni. Jde totiž o to, že než signál dorazí do mozku, mohlo by být na reflex už pozdě, takové to jsou někdy mžiky.
Před nástupem na SŠ doporučuju naučit se googlit.

Zdroj: www.zoologie.u­pol.cz/osoby/lun­gova/2011_ana­tomie_michy.doc