Tombik

V jaém rozlišení vidí člověk?

Zajímalo by mě, v kolik pixelech (popř. megapixelech) vidí dospělý člověk?
Doplňuji:
Kdybychom ovšem viděli nekonečně, jak jsi psal, tak bychom viděli tak moc (nevím jak lépe to popsat), že by to mozek nepřebral a my okamžitě zkolobovali. Takže nějaké míry zde musí být!

Nejlepší odpověď
mosoj

Dnešní nejmodernější fotoaparáty se přibližují k vlastnostem lidského oka jen zlomkem.
Lidské oko má na sítnici 130 milionů tyčinek a 7 milionů čípků.
S pohledu snímače digitálního fotoaparátu
se jedná o rozlišení cca 137 Mpix.
Není jenom rozlišení jedná se i o dynamický rozsah oko 22 EV, Fotoaparát cca 10 EV, gamut atd. atd.

Kapacita lidského mozku v GB je také známa, momentálně si nemohu vzpomenout. Jak to najdu dám to sem.
Problém je v tom, že lidský mozek v životě nevyužívá celou svou kapacitu. Většina je utlumena. Přesto žádný počítač jeho kapacity dodsud nedosáhl.

Další odpovědi
GangstaHelper

Vzhledem k tomu, že člověk nevidí ani v pixelech, ani v tečkách, a jeho zrak není digitální, tak vidí v nekonečném rozlišení.

To je jako srovnávat magnetofonový pásek s bitratem MP3 souboru. Těm studiovým analogovým záznamům se digitální záznam horko-těžko vyrovnává.
Doplňuji:
Ano, míry musí být. Ale ne v rozlišení.

Miroslavst

Tak to si počkám na odpověď. to je zajímavá otázka. Ale jestli to jde zjistit nevím. Možná, že za chvíli se tu objeví otázka jakou paměť má dospělý člověk v MB. Nevím jestli to někdo zkoumal.