Avatar uživatele
annas

V Indii tvrdí: „Chceš poznat člověka? Tak ho píchni. Člověk je nádoba. Čím je naplněná, to z ní vystříkne.“ Jak chápete?

Tajenka křížovky z časopisu Sféra 5/2015

Nebo platí?.

1.„Keď je hrniec prázdny, tak duní“. Valentin Weigel

2.„Ani nejlepší kouzelník nevyčaruje dobro z nádoby zla“. P. F. Zarken

https://pixaba­y.com/cs/foto­grafov%C3%A1n%C­3%AD-j%C3%ADdla-bota-ovoce-2860857/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, johana 56, Drap, fcoop, wendyX, Anikitos, Henry1660, independent, aliendrone před 2247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to samozřejmě v přeneseném slova smyslu. Při každém nečekaném píchnutí se obvykle projeví pravá povaha člověka, bez přetvářky. A známe jeho reakce na krizové situace. Obvykle prázdný hrnec duní. U člověka to poklepem nezjistíme, ale z mluvy a z toho co říká, můžeme usoudit co v něm je. Zlo nelze okamžitě změnit v dobro a platí to i naopak.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Prekvap ho a spoznáš, čo je zač. Človeka najlepšie spoznáš v situácii, keď ju nečaká. Vtedy sa prejaví jeho charakter, jeho schopnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Buď je to myšleno doslova tedy píchněte toho člověka (např prstem do břicha nebo do zad) a jeho reakce na to bude odrazem jeho pravé povahy – podle toho zda se rozzuří, vyděsí, pobaví,…

A nebo je to celé v přeneseném významu, a píchnutím je tedy myšleno ať na něj nějak reagujeme (jakkoli hl. úpřímně a citově – třeba mu říct něco co na něj nějak zapůsobí…) no a jeho reakce bude odrazem jeho povahy.
Je to jako Newtonův zákon: Akce vyvolává reakci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Průzkum bojem představuje bojovou akci, jejímž primárním cílem je za pomoci přímého bojového střetnutí zjistit informace o nepříteli – o jeho síle, pozicích a případně plánech v dané oblasti. Klasickým příkladem je zkusmý útok na nepřátelské pozice za účelem zjištění pevnosti obrany a síly bránících se jednotek v daném sektoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Pěkná alegorie. Někoho píchneš a vyteče z něj všechna zelená žluč zlosti a dostaneš do řepy. Někoho to jen překvapí a někdo udělá jen pffff.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Když mě mírumilovný Indočech bodne vreckovým nožíkom, nechce mě oloupit, ale vlastně mě chce poznat. Zajímavé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Může se to použít na určení vlastních potomků. Když říznu vnuka, měla by mu téci krev. Protože z cizího krev neteče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Dohromady všichni odpověděli vyčerpávajícím způsobem (se domnívám ;) :D), takže nebudu plivat do moře.
K 1. podotázce – jde jen o jiné vyjádření hlavního dotazu, tentokrát specificky mířeného.
K 2. podotázce – podle mne nesouvisí s předchozími, hlavní smysl vidím ve sdělení, že nemá smysl se snažit zlo zušlechit, polepšit.

xxxxxxxxx

Keplere>>> „Někoho píchneš a vyteče z něj všechna zelená žluč zlosti a dostaneš do řepy.“ My Aliendroni jak každý ví máme místo krve ZELENOU (pravda ne žluč) KYSELINU, ale… Jak to tedy MYSLÍŠ?!?

Tady přeci KAŽDÝ VÍ, že JÁ jsem nadmíru flegmatický, až přehnaně asertivní, zkrátka dokonale MÍRNÝ a POKORNÝ Aliendrone!!! A jestli si někdo myslí něco jiného, tak běda vám, BĚDA VÁM!!! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

To je z nějakýho indockýho chrámu? Umím si představit píchnout do mnicha, a nic! Ten je hodnej, do těch se normálně píchá. Ale jinak píchání do lidí je hodně o boji. Mně někdo píchnout tak dostane takovou přes drž´tku…
Chápu to správně? ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek