Vejunka 1

Co se vyrábí v hutích?

Nejlepší odpověď
Kepler

Huť může označovat:
stavební huť – středověká stavební a umělecká organizace, určená k realizaci konkrétní stavby, například gotické katedrály.
sklářská huť – manufaktura sloužící k výrobě a zpracování skla (také sklárna)
železářská huť – provoz sloužící k tavbě a zpracování železa (také železárna) a oceli (také ocelárna, ocelářská huť)

Zdroj: wiki

Další odpovědi
talka

Jsou různé hutě: stavební, sklářská, železářská

Dismas

struska.
No bezva. Kepler akorát napsal definici huti a dostal nejvíc palců, já jsem napsal odpověď a nemám žádný. To má pak chuť odpovídat.

Vejunka 1

co je struska?

da ny

Jsem na rozpacích z takové otázky, kolik je ti let? My jsme se tohle učili ve 4. a 5. třídě ZDŠ…
Struska: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Struska

anonym

A na tomto příkladě je vidět, jak je české školství zanedbávané oproti školství za socialismu.Tam by se děti na takovéto otázky neptaly, protože nejméně od páté třídy by to už věděly.
Jak říkám ZLATÍ KOMUNISTI, protože tenkrát žáci z devátých tříd byli chytřejší než středoškoláci v Americe.
A to už TENKRÁT bylo dokázané různými výzkumy, že československé děti mají větší znalosti než američtí středoškoláci.

Dismas

lahny: Já jsem se narodil skoro deset let po revoluci a vím, co je to struska.

cochee

To sice víš, ale nevíš, že struska se v hutích nevyrábí, je to odpad při výrobě metalurgických hutí. Tak jako se například v čistírně odpadních vod nevyrábí vodní kaly.