Nikkol

V domě se nám začali objevovat škvoři. Nevíte čím se živí a jak se jich zbavit?

Nejlepší odpověď
beer

Škor je spíš užitečný, než škodlivý, ale pokud je máš v bytě, zkus použít nějaký přípravek (Biolit) proti lezoucímu hmyzu.
Do bytu se dostanou nejčastěji večer či v noci okny, kdy přiletí za světlem..

Zdroj: http://www.agro­manual.cz/cz/a­tlas/skudci/skud­ce/skvor-obecny.html

Další odpovědi
Berušinka

Tak to jsem ještě neslyšela – vím o všelijaké havěti, která se dostane do domu, ale todle fakt nevím =)
Ani nic nemůžu na netu najít.
Zkusím se ještě pořádně juknout …
A vy máte teda domek? Lezou tam třeba i mravenci?
Sami od sebe podle mě škvoři do domů nelezou – tam nemají co dělat. Spíš sis to přinesla s nějakým ovocem nebo v oblečení, které si nevyklepala. Pokud si našla jednoho nebo dva, tak nemá cenu se tím zabývat.

dědapetr

Dospělci i larvy jsou všežravci s noční aktivitou, loví jiné bezobratlé, okusují části rostlin i ovoce, při přemnožení proto mohou škodit na rostlinných kulturách. Proměna je nedokonalá, samička klade vajíčka do podzemní komůrky a až do vylíhnutí je hlídá a pečuje o ně.
Škvoři jsou podobní broukům nebo švábům, za které také bývají zaměňováni.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0kvo­%C5%99i