dust8

V Česku trpí demencí kolem 153 000 lidí. Dvě třetiny nemocných jsou ženy. Proč to není 50/50 mezi muži a ženami?

Proč je žen vírazně víc? Dokážete to vysvětlit?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/391761-demenci-v-cesku-trpi-153-tisic-lidi-a-pribyva-jich-pece-chybi.html

Nejlepší odpověď
Hlada

Protože muži dřív umřou, než zblbnou.

Další odpovědi
Mp2

Protože to prostě něják musí statisticky vycházet..

Že nejvíce sebevrahu se rodi v listopadu, že nejvíce nehid je v srpnu, nejvíce deti se rodi v červenci-srpnu..
No a takhle je to se vším..

Třeba kdybys to nevztahoval jen na pohlaví, mohl bys zjistit, že většina z nich nemá řidičák, vere podprumerny plat, že jich 70% pochází z Olomouckého kraje..

Než začneš přemýšlet nad tím, proč to tak je.. Vždy měj na vědomí, že něják to prostě vyjít musí..

Dochy

Protože muži a ženy jsou „různé živočišné druhy“. OK ne tak úplně ale rozdílů je spousta… Různé hladiny hormonů se podílejí na spoustě změn v různých orgánech, ženy obecně mívají jiný druh myšlení než muži apod. Netvrdím, že jsou lepší nebo horší a že nějaká žena nemůže třeba techniku zvládnout lépe než muž, ale obecně muži jsou víc na exaktní technické myšlení a ženy víc na city a mezilidské vztahy. A když jsou takové rozdíly v myšlení, proč by neměli být rozdíly i v náchylnostech k nemocem, které se myšlení týkají?

da ny

Jedním z důvodů může bvýt to, že muži více holdují alkoholu a popíjejí.
;- 60 se doporučuje pravidelná, mírná konzumace alkoholu (protáhne cévy)-
;-D
https://www.flo­wee.cz/57-archiv-2017/fit/zdra­vi/2645-pijete-pravidelne-jen-sklenku-pak-by-se-vam-demence-na-stari-mel-vyhnout

Ženy mají v průběhu aktivního života velmi vytíženou (a údajně i „schopnější“ např. používání obou mozkových hemisfér najednou) činnost mozku.
Ve stáří v této činnosti často poleví, netrénují/vypnou (zejména ty „přetěžované“, jako např. učitelky). Více stresu/srarostí…
https://www.pro­zeny.cz/clanek/stra­sidlo-demence-ohrozene-jsou-hlavne-zeny-co-proti-ni-pomaha-40995

http://www.plhb­.cz/content/de­mence-neni-jen-porucha-pameti

Kryšpín

Poněvadž mají převážně v zaměstnání menší mzdu než páni tvorstva