Avatar uživatele
anonym

V červci mi penzijní pojišťovna bude vyplácet vklad. Musím počítat i s tím, že bude zdaněn?

Tak ta daň mi sežere státní příspěvky a výnosy? To mi vyjde nastejno, ale NN si z mými těžce vloženými penězi na nějakou korunku přišla. Kužva, to je systém. Příště do strožoku, ať mám vysoko pod hlavou!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gecco před 3221 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zdanění výnosů závisí na tom, jestli výplata bude odbytné (zjednodušeně řečeno předčasná výplata), jednorázové vyrovnání (nejčastější případ) nebo pravidelná penze. V případě jednorázového vyrovnání se zdaňuje výnos po odečtení příspěvků účastníka a státních příspěvků – prostě se zdaňují výnosy. Komplikovanější je to v případě příspěvků zaměstnavatele …

viz zákon o dani z příjmů §8, odst. 6

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mël jsem penzijní spořenī u České spořitelny.Při dovršení šedesáti let (bylo nastaveno do šedesáti) a protože jsem nezaměstnaný, tak jsem požádal o vyplacení celé částky.Strhli mně veškeré příspěvky co mně dával stát.Když jsem se bránil, bylo mi řečeno: „Pokud byste si nechával k důchodu strhávat z toho určitou částku, dostanete vše vyplaceno i s těmi příspěvky od státu.Pokud vyberete ihned celé spoření, tak o příspěvek státu přijdete.“
Zlatí komunisti, ti takhle člověka neokrádali.Sice jsem tenkrát na důchod nespořil, ale měl jsem prémiové spořenī mladých a po ukončenī cyklu jsem celou částku vybral a nic mně tenkrát nestrhli.
Zrovna tak mně odpustili 10 tisíc z novomanželskē půjčky (odpouštěli při narození dětī).
Toto je zlodějský systém, okrást a oklamat člověka na každém kroku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Jo jo – pokud jde o jednorázovou výplatu, suma se daní (15%).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ptákovina. Budeš platit pouze daň z úroků a ta je již stržena. Strhává se jednou za rok.
Doplňuji:
To jsou oni, nejraději by ti sebrali i tvůj vklad. To dělali rádi komunisté.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Najdi si kontakty na svou penzijní pojišťovnu na netu nebo ve smlouvě a vlož na netu dotaz, jak ti bude daněna částka ze zaplaceného penzijního pojištění. Nebo zavolej na jejich info linku, jistě ti odpoví na tvé dotazy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

gecco nemá výjimečně pravdu a lahny řeší jinou situaci. Odpověděl bych, kdyby tazatel upřesnil, o co mu jde … (uvedené otázky + měl příspěvky zaměstnavatele? Státní příspěvky? Jde o transformovaný nebo účastnický fond?)

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To, že jsem měl státní příspěvky je zřejmé z dotazu. Kdyby mi přispíval zaměstnavatel, změnila by se výplata (jednorázová) vkladu?

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Změnilo by se zdanění v závislosti na tom, zda je o transformovaný nebo účastnický fond.

před 3220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Moment, to se budou danit jen výnosy a státní příspěvky nebo celý vklad?!

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

Nemusíš se obávat. Zdaní se pouze výnosy 15%. To co sis naspořil + st. příspěvky se nedaní.

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ahold, tak to jsi mne potěšil/a

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Co je to „penzijní pojišťovna“? Penzijní společnost nebo pojišťovna? Bude vypláceno pojistné plnění, odbytné, jednorázové vyrovnání, pravidelná penze?

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Mluví o státním příspěvku. Takže zřejmě jde o penzijni spoření.

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Za komunistů byl vklad zúročen poměrně vyšší částkou než v demokracii!

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek