samicek333

V čem všem se dají dělat zkoušky se psem?

Dobrý den, chci se zeptat v čem všem se dají skládat se psy zkoušky. Já vím jen o poslušnostních – ZOP, pak ZPU.. a pak jsou ještě s loveckými psy myslivost. Jaké jsou další?

Nemyslím všechny vyjmenovat, ale jako z jakých oborů…

Nejlepší odpověď
kapka

  • všestranné buď podle našeho zkušebního řádu nebo podle mezinárodního zk. ř./poslušnost, stopa, obrana/
  • specielní stopařské /poslušnost, stopa/
  • specielní obranářské /poslušnost, obrana/
  • všestranné zkoušky pro malé psy /poslušnost, stopa, pachové práce, u vyššího stupně i trocha obrany/
  • záchranářská zkouška
  • vodní záchranářská zkouška
  • lavinová zkouška
  • policejní psi mají své zkoušky, je tam jiná obrana
  • zkoušky mondioringové /taková specielní

obrana/

  • obedience /specielní poslušnost/
  • agility /překážky/
  • zkouška pro slepecké psy
  • zkouška pro pomáhající psy /pro postižené/
  • canisterapeutická zkouška
  • pastevecká zkouška
  • nejspíš i saňoví psi mají zkoušky.

Jinak těch psích sportů je mnohem víc.

Možná jsem na něco zapomněla, už mě honem nic nenapadá. Ale zatím snad stačí…

Ještě mě napadli psi, co vyhledávají drogy nebo zbraně, také musí svoje schopnosti prokázat nejspíš nějakou zkouškou.

Další odpovědi
Michal Kole

Našel jsem toto http://www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-zop-zup.php