zjentek

V čem to tkví, že mexický pivo Corona z český Billy má korunkovou zátku nalisovanou, zatímco v USA maj šroubovací?

Už mám taky guláš v tom, co je čí.

IIIIIIIIIIIIIIIII

Dochy přesně to je ono. Tak proč ty z Billy nejdou šroubovat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Mno a to už se dělaj korunkové lisované uzávěry šroubovací. To je teprv maso…

Další odpovědi
autacek

U tohoto piva jsem ani v Mexiku, ani v USA, ani jinde na světě, neviděl jinou zátku než korunkovou. https://www.go­ogle.cz/search?new­window=1&clien­t=ms-android-samsung&biw=360&bi­h=310&tbm=isch&sa=1&e­i=KTgrW6msMYab­sgGpyonIAg&q=co­rona+extra+be­er&oq=corona+ex­tra+beer&gs_l=mo­bile-gws-wiz-img.3..0i19l5­.55643.57126.­.58334...0...­.157.677.2j4.­.....0....1..­.......35i39j0i7i3­0.a7uPmphyYQg%3D Ale je možné, že v rámci nějaké speciální edice tomu tak bylo, i když si nedovedu představit, k čemu by bylo dobré tak malé množství místo vypití zašroubovávat.

Dochy

To pivo vůbec neznám, takže netuším jestli se stáčí nebo nestáčí do šroubovacích lahví. Ty uzávěry jsou pak myslím klasické a jak se nalisují na hrdlo se závitem, závit se na ně dostatečně obtiskne. Ani ten závit není nijak extra pevný, ale na pivo to stačí. A autacku: já si to představit dovedu. Ne každý je schopen a ochoten vyžahnout 3 dvanáctky v řadě na ex. Já nedám na ex ani tu třetinku (až na vyjímečnou žízeň), takže bych podobný uzávěr i uvítal.