Mika47

V čem spočívá laser game? Jak se to hraje a jaka jsou pravidla?

Nejlepší odpověď
ratava

Úplně jednoduše- vyfasujete před hrou jakousi vestu, ke které je přidělaná „zbraň“, pak se necháte zavřít do tmavé místnosti, která je rozdělená sloupy, mosty, přepážkami a pod. a osvětlená jen mihotavým laser světlem. Máte zhruba pár vteřin, abyste se celá skupinka mohla rozprchnout do různých koutů a pak už jen pálíte do protihráčů (do čidel na jejich vestě) podle toho, zda hrajete všichni proti všem, nebo tým proti týmu. Za každý úspěšný zásah se vám přičítají body, jste-li zasažena, jste na zhruba čtvrt minuty vyřazena ze hry, abyste mohla změnit stanoviště a lépe se ukrýt. Při hře využíváte všechny ty přepážky, sloupy… ke svému úkrytu při přibližování se k soupeři a zároveň jako svůj úkryt před jejich útokem.
Hrajete-li tým proti týmu, rozeznáte se navzájem podle barvy čidel na vestě, do kterých se trefujete, tak se nemusíte bát, že byste nevěděla, kdo je kdo…
Jinak snad žádná speciální pravidla nejsou… Prostě jen se trefit a nenechat se trefit… A dávat pozor na cestu, kam člověk běží- v té tmě leckdy do něčeho/někoho i vrazíte…
Jeden „boj“ se hraje jen pár minut, ale i tak to stačí :o) A po hře si můžete zkontrolovat své umístění v tabulce…
A doporučuji si s sebou vzít možná i něco na převlečení- málokdo zůstane jen u jedné hry a necháte-li se do toho vtáhnout, celkem se i zapotíte…

Tak příjemnou zábavu

Další odpovědi
ponovotny

  • všichni hráči mají na sobě takové vesty, kde na zádech a na hrudníku jsou terče do kterých se soupeř trefuje a zároveň je s vestou spojená zbraň. Celá vesta pak komunikuje s počítačem, který počítá zásahy a pořadí hráčů.
  • většinou se hraje na dva týmy, které střílí proti sobě jen s úmyslem zasáhnout co nejvíc protihráčů
  • základním pravidlem je, že se nesmí po zásahu soupeře čekat až jeho vesta přestane blikat- čímž se hráč dostává po zásahu zpět do hry a znovu ho zasáhnout. Jsou různá upřesnění pravidel, ale proto, že nejde o sehrané týmy, tak to není nic složitého

Doplňuji:
ještě se nesmí krýt si terče na vestě rukama. Ale jak při hraní zjistíš, je spousta lidí, kteří tyto dva základní požadavky porušují.