Teralian

V čem spočívá činnost firmy zabývající se vymáháním pohledávek?

Společnost XXX se zabývá vymáháním pohledávek. Zajímá mě jak to vlastně dělají. Proč by firmy měli využít služeb společnosti XXX? Není to to samé co najmout si právníka?

Nejlepší odpověď
setapouch

Firma muze mit sama pravniky i psychology (o ceskych moc iluze nemam, ale muze to byt), firma vse zaridi za klienta. Pro nej muze byt rychlejsi mimosoudni cesta, i kdyz neni levnejsi. Na neoho staci uz jen kdyz slysi, ze ho neuhani veritel, ale vymahaci.

Další odpovědi
dědapetr

Firma sepíše smlouvu s věřitelem,zdělí mu podmínky a potom začíná vymáhaní pohledávky.Zjišťuje se majetek dlužníka,adresa kde se zdržuje a atd.Potom se nvštíví dlužník a dohodnou se na splácení dluhu.Pokud dlužník neplatí tak se podává návrh na exekuci.Náklady na vymáhání zaplatí dlužník.Tak nějak stručně o vymáhání pohledávek.U firmy jsou zaměstnaní policisté a právníci a jiní odborníci na vymahání.

JájsemRaibek

Vůbec v ničem. Pokud má dluh nějaká babička a zavolá ji firma nebo navštíví pracovník firmy na vymáhání pohledávek, babička se lekne a zaplatí kolikrát i to co nemusí. Pokud však kontaktují chronického neplatiče, je to ztráta času.
Vymáhací agentura nemá vůbec žádné pravomoci, nemusíš je pustit do bytu, ani se s nima bavit, prostě nic. A že zprostředkuje podání žaloby, to udělá kdejaký právník a za menší peníz.

lexx

Jsou to namnoze darebáci z řad bývalé StB, vyhození policajti a podobné parazitní elementy co bazírujou na neznalosti zákona a strachu. Ne, pryč od nich. Lépe sestavit vlastní komando pár urostlejch chlapů…další si domyslíš.

anonym

Ten kdo zajde až k právníkovi má většinou za zády i vymahače.