dust8

V čem se od sebe liší tornádo, tajfun, hurikán a cyklón?

Odpovědi
Dochy

tajfun, hurikán, cyklón – víceméně místní názvy pro rotující bouři, která vzniká nad příliš ohřátým oceánem, trvá několik dní, a má v průměru stovky kilometrů. Jako průvodný jev myslím mohou vznikat tornáda. V USA maj hurikány, v Austrálii tuším tajfuny (bez záruky, najdi si)

Tornádo – lokální větrný vír, jehož ničivý dosah je max. pár desítek metrů s tím že se může posunovat po dráze zpravidla do několika málo kilometrů a jehož trvání bývá tak pár desítek sekund až několik minut

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.