ReHu

V čem pěstovat byliny?

Ráda bych je trochu uspořádala a váhám, v čem pěstovat.
Jestli velké plastové „květináče“, cca 40×40×40 cm nebo zvýšené záhony že ztrac.bednění. Něco do bednění šíře 40 cm, něco mezi.

Max 10 druhů.

Co myslíte?

Odpovědi
gecco

Záleží na tom, jaké máš možnosti…
Jedna známá si pěstuje bylinky volně na zahrádce – ale má ji malinkou (cca 150 sqm), takže ji stíhá opečovávat.
Další v truhlících na balkoně (truhlík tymián-rozmarýn-kadeřávek-mateřídouška i vypadá nádherně, podobně máta-bazalka-oregano).
Já, dokud jsem ´měl´ zahradu, jsem je pěstoval prostě ´někde´ – ale jen ty, které moji péči přežily. Včil si je raději kupuju – na balkoně by se mi ´uvařily´ a vzhledem k tomu, že v Praze je dostupnost čerstvých bylinek i v zimě – se mi jednoduše nechce…
😉

anonym

Osobně mám jen pár bylinek na zahradě volně na záhonku,plastové nádoby bych teda nevolil,nemám rád plast,raději kameninové koryto nebo keramiku.

ReHu

Třeba meduňka se hodně rozrůstá, určitě není jediná.
Teď zkouším i nové.
Proto upřednostňuji ohraničení.

gecco

Pro ohraničení bych ve volném terénu volil separační geotextilii.
😉