terry

V čem otevřít soubor ve formátu XML? Díky.

Doplňuji:
Mám v tomto formátu nějaké soubory, netuším, proč se mi uložily takto a nemohu je otevřít.
Je to text původně ve wordu.
Dívala jsem se na odkazy, asi jsem tupější a neorientuji se v nich.
Můžete mi sem dát odkaž přímo ke stažení?
Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
Aznoch

To záleží, ja jakým účelem – pokud pouze chcete přehledně vidět stromovou strukturu, stačí Internet Explorer (a nemusíte nic instalovat). Pokud jej potřebujete editovat, v největší nouzi postačí Notepad (součást Windows), pohodlněji např. v PSPad (lze stáhnout zdarma) a nakonec existují drahá řešení pro vývojáře typu XML Spy a podobně.
Doplňuji:
Tak pokud to jsou soubory původně z Wordu, zkuste příslušné soubory přejmenovat na příponu .docx (označit soubor a dát F2 – pozor ale, abyste opravdu změnila i příponu a ne jen název).

Zdroj: www.tipy-a-triky.cz

Další odpovědi
rtepp

http://www.ope­noffice.cz/faq/jak-otevrit-soubory-formatu-office-open-xml-docx-xlsx-pptx

Aznoch

A nebo pokud jste stahovala wordovský dokument z internetu, on se Vám uložil jako ZIP a ten jste rozbalila jako několik XML souborů, tak musíte ten ZIP soubor přejmenovat na příponu .docx a pak jej otevře normálně Word.