Kryšpín

V čem nám bylo ukradeno dětství?

Slečna Greta to politikům v OSN a ještě více v Madridu nandala a trochu tu zlodějnu je třeba rozebrat, jinak je to statečná slečna jako ten náš budoucí revolucionář Minář.

Nejlepší odpověď
led

Slečna Greta skvelo zahrala svoju rolu. Má prax, ako dieťa hercov sa dokáže prispôsobiť pridelenej postave a požiadavkám svojich režisérov
s prihliadnutím na divákov/posluchá­čov. Jej herecký výkon na pôde OSN bol pomerne rušený narežírovanými emóciami a skvelou prácou režiséra zostrihu.

V čom vám, dnešným deťom a dorastencom bolo ukradnuté detstvo? V tom základnom, v samotnom detstve,
v detstve nezaťaženom peniazmi a virtuálnym mobilovým svetom,
v prirodzenom prežívaní detstva bez hľadania večne zamestnaných rodičov a hľadania priateľov vo internetovej realite
v detstve so skutočnými kamarátmi a nie len virtuálnymi
toto ale Slečna Greta nepovedala, to nebolo pre ňu a jej „tiene v pozadí“ dôležité, to predsa nie je otázka peňazí, to je len otázka života obyčajného
človeka.

Další odpovědi
annas

Opět chybí odkaz na zdroj, aby bylo možné ověřit, jak to Greta řekla.

Ze slov nevyplývá, v jakém smyslu jí bylo ukradeno dětství. Pokud si přečtete jiné informace, takl Greta prožila krásné, až závidění hodné dětství nejen pro stránce materiální, ale i citové.

Je pravda, že Greta neupřesnila, kdo ji dětství ukradl, přesto vyvolala dojetí, proto jí lidé posílají panenky a hračky,. živé poníky. . Matka vše odmíá, protože dům je zavalený hračkami.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Greta+a+u­kradené+dětství+

Moje ukradené dětství? Samozřejmě bylo jiné, než mají děti dnes. Měla jsem stejné hračky jako ostatní děti, stejné praktické oblečení, větší volnost pohybu, rodiče se o mě nebáli, i když nebyly mobily, abych se jim musela hlásit, kde jsem. Musela jsem také doma pomáhat, třeba pást husy, ale přitom jsem hodně četla.

Možná tráva byla zelenější, louky voněly,. potůčky byly čisté, stejně tak lesy, … jídlo bylo „bio“, tedy zdravější.

I když celý svět kolem nebyl dokonalý, ale jako děti jsme si určitou nespravedlnost uvědomovaly nejvíce po ukončení základní školy. Proč?

quentos

„Okradeno“ rozhodně nebylo a slovo „dětsví“ neznám.
Čteš si to po sobě vůbec, než to sem vybliješ?

dubraro

Jestli někdo slečně Grétě ukradl dětství, byli to především její rodiče. Těm by to měla vyčítat. Jenže to by tak pěkně nesypalo.

elkon

Je psychicky nemocná. Už se toho o ní napsalo dost. Děti se mají vzdělávat a ne se sr*t do politiky. A Minář je za ty trapné výstupy dobře zaplacen. Žerou mu to hlavně naivní a nesnášenliví Pražáci, kteří se rádi předvádí.

Pepa25

Vám určitě ne 😉 Greta Thunbergová použila obrat „ukradli jste mi dětství“ v řeči adresované politikům: „Neměla bych tu být, měla bych být ve škole, na druhé straně oceánu. Jak jste mohli? Vašimi prázdnými slovy jste mi ukradli mé sny a mé dětství."
Můj výklad je, že Greta vyčítá politikům, že kdyby pohnuli zadkem a byli akčnější v krocích na ochranu klimatu, tak mohla mít klidné dětství a ne jezdit a mobilizovat.

P.S. Co dělá v doplnění otázky Minář, když nemá s projevem G.T. vůbec nic společné?

aliendrone

Do myšlení „ošklivky Grety“ se NECHCI vkládat! Jěště tak se chechtat při grilování miminek zaživa, OK. Ale dumat nad tím, JAK, ČÍM anebo zda-li vůbec myslí… to je už ODPORNÉ! ;) :D :D

zjentek

Mně nikdo nic neukradl, i když… možná, že mně Česko momentálně krade důstojné stáří, kdo ví. Neprožiji-li život jinak (míra důstojnosti a štěstí), nedozvím se to. Zjentek. (;

Ametyst

Nejen ukradené dětství: Greta je zneužívané dítě.

zjentek

Eklon, děti si maj v PRVÉ ŘADĚ hrát! Až pak je mají vzdělávat a s.át je do politiky.