Katusa

V čem ke státnicím?

K maturitě jsem šla k bílých šatech na ramínkách po kolena, ke státnicím se ale prý nehodí mít odhalená ramena. JInak sukně nesnáším (mám děsně křivý nohy), takže zbývají černé kalhoty. Stačí, když si k tomu vezmu společenskou košili? Žádný sáčko nemám a myslím že bych ho v životě už nevyužila.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ve slušném a pohodlném oblečení,aby nenarušovalo soustředění.Moje neteř šla v kalhotách a v halence. Hodně štěstí.

Další odpovědi
rynek878

Na státnice hlavně něco, v čem se budeš cítit pohodlně, aby ses mohla soustředit na otázky a ne na své oblečení.

blondajk

Ano, nehodí se odhalená ramena, ani sukně nad kolena, ani velké výstřihy. Já jsem šla v černém kostýmku a halence ve starorůžové barvě. Ale myslím si, že stačí i kalhoty a košile. Já jsem právě byla u nás znechucená z toho, že studenti a studentky se pěkně ke zkoušce oblékli a vyučující ignorovali jakoukoliv formálnost a přišli ve skejťáckých kraťasách a vytahaném tričku (samozřejmě ne všichni, nicméně nikdo neměl sako!). Myslím, že je to docela ostuda. Na druhou stranu: ženě se vždy hodí mít kompletní kostým, určitě ho využiješ při pohovorech na práci :) Hlavně si vem pohodlné lodičky, při obhajobě člověk celou dobu stojí, teda aspoň u nás to tak bylo.

anonym

Katuso , na naseho Butaniho si musis zvyknout. To se divim , ze ti jeste nenabizi , aby sis predtim dala loka poradne dobre slivovice a cigarko. Po jeho pani chce , aby take chodila nahata a pritom heslo k internet bankingu ji neda. ! 🙂 Butani :-p