Školníšprtka

V čem je studium na gymnáziu jiné než na ZŠ? Na co se připravit? Jaké jsou ode mě požadavky?

Dobrý den,
hodně se bojím změny, že bych šla ze ZŠ na gymnázium, ale nevím přesně, čeho se bojím.
Jaké budou požadavky? Co mám očekávat?
Na co se mám oproti ZŠ připravit, že bude jiné?
Mockrát děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíly jsou dané odlišnostmi stejně jako na ZŠ – rozdíly mezi znalostmi, mezi lepšími a horšími žáky.

Přínosem je to, že jde o vzdělanostní motivaci pro další studium na vysoké škole Platí nejen u žáků, kteří dosahují dobrých, ale i špatných výsledků..
Tato motivace je vyšší, protože na ZŠ všichni žáci netouží se vzdělávat.

Možná také větší podpora rodičů.

I učitelé mají zřejmě větší zájem o spolupráci se žáky, když vidí snahu a připravenosti dětí.

Ale vyučovací metody se příliš nebudou lišit. Stejně jako se můžete či nemusíte se sžít se spolužáky na gymnáziu či na ZŠ.

Nepište opakovaně, že se bojíte přijímacích testů, teď zase změny atd. Dívejte se na to pozitivně, poznáte jiné spolužáky, jiné učitele, takže budete víc spokojená. Pokud ne, tak si uvědomte, že vše je pro něco dobré. Zkušenosti pro život, který vás ještě čeká.

Další odpovědi
elkon

Každá vyšší škola má samozřejmě více učiva. Je to dáno zaměřením a náročností, podle významu školy. Gympl není tolik náročný, protože je to takový mezistupeň k vysoké škole. Samotný gympl by ti moc platný nebyl. Pokud se bojíš už gymplu, co pak na vysoké škole. Nechceš jít raději na nějako střední školu, tematicky zaměřenou k tvým potřebám a možnostem?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.