Dvorní šašek

V čem je specifická dle chuti smažená zmrzlina? Měli jste možnost ji ochutnat?

Odpovědi
Filip84

Ve zdroji máš recepturu, tak podle toho si lze učinit představu, jak to asi chutná.

Ono se musí, nějakým tvarovátkem, nebo žufanem, nadělat z té zmrzliny koule, takže tvarovátko musí být z mrazáku hodně namražené, pak to musíš fofrem obalit, aby ti to neroztálo, pak to musíš dát na nějaký pekáč, a zase to vrazit na hodnou chvíli do mrazáku, a nakonec rychle usmažit.

Když to špatně obalíš, nebo když jsi moc pomalý, vyteče ti to při smažení (podobně, jako když smažíš sýr), a můžeš to celé vyhodit.

Možnost ochutnat jsem to měl, ale já takové jídlo nejím. Obecně sladké jídlo nemusím, a už vůbec nemám rád nějaké Heiße LIebe, po kterých ti svítí lejno, a ještě třetí den tě nahánějí všecky vosy v okruhu třech poštovních mil.

Pokud si spočítáš surovinové náklady, odpad, pracnost etc., je to docela drahý desert, takže, pokud ho někde mají za lidovou cenu, půjde o polotovar (dneska jsou convenience úplně na všecko). Musíš odhadnout správnou velikost, aby uvnitř ta zmrzlina zůstala zmražená, nepřesmažit to, protože pokud by chtěly zmrzlinu s kokosem, dají si mléčný cocktail, že. Zároveň to nesmíš nedodělat, protože by to bylo hnusné.

Moc to nešlo, to si raději báby dávaly Kaffee se zmrzlinou (ne, fakt si nepamatuju, jak se tomu říká), to jo, to byl docela Schlager, v létě. A k tou Heisse LIebe, i když je to gastroporno, i když to pamatuje Eine Kessel Buntes, Honeckera a „Ahoj, já jsem Helmut, opravář komínů! Ahoj, já jsem se právě vy-spr-cho-va-la. Tak jo, jdeme na to! To je ono, nepřestávej! Ty to děláš, jako královna. Ne, ne, to se tam nevejde! Vejde – neboj! Auu! No vidiš.“, tak to báby prostě chtěly.

Ale je to nějakých 6–8 roků zpátky.

Zdroj: https://www.re­cepty.cz/recep­t/smazena-zmrzlina-1688