Schluker

V čem je rozdíl mezi národním socialismem a dnešním neonacizmem?

Proč je dnes neonacismus označován za extrémně pravicový směr, když národní socialismus je levicový? V čem se tak zásadně liší?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Národní socialismus je SOUHRNNÉ označení RŮZNÝCH ideologií, v tom je ta potíž.

Třeba sociální demokrati jsou socialisté odmítající internacionalismus ve prospěch národních ideí (tedy nacionalismu, jsou to tudíž TAKÉ národní socialisté).

Nacismus (nacionální socialismus, přičemž překlad „nacionální“ by byl též NÁRODNÍ) je JINÝ směr národního socialismu, odmítající na rozdíl od soc. demokratů např. PARLAMENTARISMUS a obsahující mnohé krajně pravicové ideje převzaté od fašismu a jiných směrů. Proto i neonacismus je označován jako radikálně pravicový ne rozdíl od sociálně demokratického nacionalismu.

Prostě jde o terminologický mišmaš, to je celé. ;) :)