Avatar uživatele
fcoop

V čem je rozdíl mezi DVD-RAM a DVD-R,RW?

Ptám se proto,že mi můj NB odmítnul pracovat s RAMem, tvrdil,kromě jiného,že na disku už jsou data(těsně předtím jsem disk vybalil),
přišlo mi „Hlášení o problémech“ a nemohl jsem disk vyndat ven.
Těsně předtím,než jsem použil sekeru,mě napadnulo – restartuj =
NB se podruhé narodil.
Kde je chyba? Kromě mě? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus před 4729 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

DVD-RAM sa používal než nastúpili DVD-RW (prepisovateľné DVD) používali ich prvé DVD Rekordéry napr.Panasonic.
DVD-R, DVD+R sú neprepisovateľné DVD (raz zapísať a dosť).Dobré je používať na video DVD-R a na počítačové dáta DVD+R. Aspoň ľahšie rozlíšite video DVD od dátového DVD aj bez popisu (slová praktika).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

DVD RAM přišlo na trh někdy pře 5 – 6 léty. U nas se prodej rozbíhal pouze pomalu.
Nejedná se o staré médium Toto médium není kompatibilní s ostatními DVD a vypalovačka musí umět s ním pracovat ( to neumí obyčejná vypalovačka, tak jako neumí umět pracovat s double DVD pokud je chceme používat). Hlavní výhoda DVD RAM je objemová kapacita dat. DVD RAM pojme 9,4 GB dat ! Tedy více než double DVD !
DVD R, RW pojme "jenom 4,8 GB dat).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hykam

Je to jako s videokazetami byly taky dva systémy BETACAM a VHS. Ve finále vyhrál tan levnější ovšem s menší kvalitou.
Ten a samý scénář byl s DVD. DVD-RAM byl vyvíjen mám dojem PANASONICEM) je kvalitnější ovšem převálcoval ho levnější (také méně kvalitnější) systém DVD+R/DVD-R
Oba systémy jsou mezi sebou bohužel nekompatibilní ovšem vyrábí se i mechaniky do PC, které umí pracovat s oběma systémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Je to jiný fyzický format media. RAM je spíš někam do firem na zálohování dat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek