fcoop

V čem je rozdíl mezi DVD-RAM a DVD-R,RW?

Ptám se proto,že mi můj NB odmítnul pracovat s RAMem, tvrdil,kromě jiného,že na disku už jsou data(těsně předtím jsem disk vybalil),
přišlo mi „Hlášení o problémech“ a nemohl jsem disk vyndat ven.
Těsně předtím,než jsem použil sekeru,mě napadnulo – restartuj =
NB se podruhé narodil.
Kde je chyba? Kromě mě? Díky.

Nejlepší odpověď
led

DVD-RAM sa používal než nastúpili DVD-RW (prepisovateľné DVD) používali ich prvé DVD Rekordéry napr.Panasonic.
DVD-R, DVD+R sú neprepisovateľné DVD (raz zapísať a dosť).Dobré je používať na video DVD-R a na počítačové dáta DVD+R. Aspoň ľahšie rozlíšite video DVD od dátového DVD aj bez popisu (slová praktika).

Další odpovědi
mosoj

DVD RAM přišlo na trh někdy pře 5 – 6 léty. U nas se prodej rozbíhal pouze pomalu.
Nejedná se o staré médium Toto médium není kompatibilní s ostatními DVD a vypalovačka musí umět s ním pracovat ( to neumí obyčejná vypalovačka, tak jako neumí umět pracovat s double DVD pokud je chceme používat). Hlavní výhoda DVD RAM je objemová kapacita dat. DVD RAM pojme 9,4 GB dat ! Tedy více než double DVD !
DVD R, RW pojme "jenom 4,8 GB dat).

Hykam

Je to jako s videokazetami byly taky dva systémy BETACAM a VHS. Ve finále vyhrál tan levnější ovšem s menší kvalitou.
Ten a samý scénář byl s DVD. DVD-RAM byl vyvíjen mám dojem PANASONICEM) je kvalitnější ovšem převálcoval ho levnější (také méně kvalitnější) systém DVD+R/DVD-R
Oba systémy jsou mezi sebou bohužel nekompatibilní ovšem vyrábí se i mechaniky do PC, které umí pracovat s oběma systémy.

Michal Kole

Je to jiný fyzický format media. RAM je spíš někam do firem na zálohování dat.