senegal

V čem je problém? Škoda Octavia nejde nastartovat a má zablokovaná přední kola, je to zadřený motor, převodovka ?

při odjezdu od benzínky, motor naskočil, zařazena rychlost a něco se škublo. Pak už nešel ani motor nastartovat,pomohla až odtahovka

Odpovědi
autacek

Tipuji to na nevhodné palivo – záměna benzín/nafta.

Edison

Auťáčku, palivo nemá přece vliv na kola. Já bych spíš tipnul rozsypaný vypínací ložisko spojky, nevím, jestli je tam spojka ovládaná lankem – prasklé… s tím jsem se kdysi setkal na Š1202, nebo jestli je hydraulická – což moc nepředpokládám… Ale kdyby bylo v čudu ovládání spojky od pedálu, mělo by stačiv v klid s vypnutým motorem zařadit N a mělo by jít nastartovat. Jestli ani to nejde, tak bych se pídil kolem tý spojky uvnitř. Tam by vysypaný to vypínací ložisko, přítlačák, nebo lamela mohla způsobit vzpříšení nějaký součásti a vyřazení rychlosti nepomůže.

senegal

palivo bylo správné – diesel