huxa

V čem je problém při problikávání monitoru?

Mám nový PC a při nenáročné práci mi občas problikne horizontální pásek nejspíše bílé barvy, při hrách a celkově v zátěži je obraz naprosto v pohodě. Občas problikne asi pětkrát za sebou, ale obvykle problikne zhruba jednou za deset sekund, co to může být? Grafika je AMD R7 260X a propojené přes HDMI.
Doplňuji:
Tak jsem na to asi přišel, problém bude asi v tom, že se zapíná a vypíná větráček asi v rozmezí půl sekundy či sekundy, takže je možné, že grafika takto reaguje na pokles napájení? A jak případně si regulovat otáčku větráku?

Odpovědi
anonym

Že by si grafika, pokud se ´nudí´, kreativně přidávala práci s proužkem?
😉
Zkus ji vyreklamovat – je možné, že pokud není dostatečně zahřátá, blbne. Případně můžeš vysledovat, do jaké teploty grafiky se „problikávání“ objevuje.
A pokud nemáš zaplombovanou skříň, zkus grafiku vyndat ze slotu a dát zpět.

badisko

speedfan je na regulaci otacek vetracku… http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/monitorin­g/speedfan/ popripade se to da nastavit v BIOSu ..ale speed fan nefacha na vsech noteboocich…
Doplňuji:
aha mas stolni… takze to pujde…

Petr70CZ

přesně to co psal mowla, akorát ještě můžeš zkusit pořádně zastrčit kabely vedoucí do monitoru a grafické karty.

huxa

Tak jsem zkoušel ještě to propojit přes vga, také to problikávalo, nicméně jsem byl líný jej vytáhnout a měl jsem tedy propojený pc s grafikou přes HDMI i přes VGA, PC to bralo jako dva monitory, nastavil jsem ho tedy jen jako jeden a od té doby žádné problikávání…