mosoj

V čem je pro nás nevýhodná dohoda o volném obchodu mezi EÚ a USA TTIP?

Já si myslím že ve všem a myslí si to také 200 000 demon­strujících německých občanů.
Proč na př. auta vyrobená v USA nebudou muset splňovat evropské normy ? A mnoho dalšího.

A kde je ta parita ? Odvádět pozornost to by šlo, že.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Neznám podrobnosti, ale určitě jsem přesvědčen zda se uzavírá smlouva tak má mít stejná pravidla pro obě strany stejné.
Ne rozhodně takové jaké jsme měli se Sovětským Svazem a kdo protestoval, šel do lágru!

Další odpovědi
AmazedWolf

Výhodné to je jen pro pár bohatých lidí, kteří na tom chtějí zbohatnout ještě více. Pro normální lidi to vyhodné není, americké výrobky nesplňují evropské normy, třeba geneticky upravené jídlo.

anonym

… a vůbec, mě je to u (:).

ten který je

Také neznám podrobnosti,nicméně si myslím že tato smlouva umožní rozšíření dovozu GM potravin na evropský trh.

marci1

Již jsem k tématu TTIP pokládala otázku. Také si myslím, že pro EÚ bude nevýhodná. ☹
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obavate-se-toho-ze-usa-a-eu-budou-jeden-trh

Emefej

Bohužel, smlouvu jsem nečetl. Němci zase předvedli, že jsou národem vzdělanců, stovky tisíc lidí znají návrh smlouvy, u nás je takových lidí asi mnohem méně.

Klaproth

Nevím, nikde jsem text návrhu smlouvy nenašel. Dej mi prosím odkaz na její znění, chtěl bych si to prostudovat, abych taky mohl zaujmout stanovisko.

jirkajirka

Jestli dnes budeš proti něčemu protestovat Pomůže to???